V Niedziela Wielkanocna 7.04.2023

1. Zachęcam do umawiania się na nasze majówki do poszczególnych miejscowości. Przy kapliczkach odprawiana jest msza święta potem śpiewamy litanię do NMP. W kościele litanię odmawiamy po mszach popołudniowych a w niedzielę po mszy o 16.00. Za tydzień o godz. 12.00 z racji na św. Stanisława w naszej parafii uroczystość odpustowa, którą poprowadzi i kazanie wygłosi ks. Sebastian Rogut z parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi Radogoszczy. Serdecznie zapraszam na odpust wszystkich, Asystę, Druhów Strażaków, Ministrantów, dzieci komunijne, kandydatów do bierzmowania i wszystkich wiernych. Już dziś również zapraszam na swoją mszę świętą imieninową 8 maja o godz. 18.00. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się 21 maja o godz. 11.00. Już dziś bardzo proszę abyśmy w tym dniu skorzystali z mszy świętej o godz. 9.00 lub 16.00 lub dzień wcześniej w sobotę o godz. 18.00.

1. 9 maja o godz. 18.00 spotkanie dzieci i Rodziców I komunijnych

1. 12 maja na godzinę 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na mszę świętą w ich intencji i spotkanie.

1. Renowacja bramy, furtek i parkanu rozpoczęła się dzięki pomysłowi i wsparciu Rodziców tegorocznych dzieci I komunijnych. Brama i furki zostaną wypiaskowane i odmalowane proszkowo, słupki parkanu w miarę możliwości naprawione i pomalowane, podobnie parkan lub jego część. Wszystko zależy od możliwości finansowych. Rodzice będą się w tym roku składać właśnie na ten cel. Aby było można wykonać jak największą pracę i zebrać więcej funduszy, niż sami będą w stanie, w planach była zbiórka do puszek na ten cel. Parafianie wyszli z inicjatywą aby nie zbierać do puszek lecz po miejscowościach naszej parafii. Serdecznie dziękuję Paniom Jadwidze Twardowskiej i Małgorzacie Skonieczko, które już w Kałowie i Wólce zebrały i przekazały zebrane ofiary.  Również dziękuję p. Leszkowi Odrowskiemu i p. Dorocie Staszek za przeprowadzenie zbiórki w Fułkach. Dlatego uprzejmie proszę o mobilizację i możliwość zebrania dobrowolnych ofiar na nasze ogrodzenie kościoła. Rodzice organizują też osoby, które podejmą się wykonania tego zadania. Będzie również wyznaczony dzień aby każdy, kto zna się na takiej pracy i będzie chciał pomoc, mógł przybyć i pomóc.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej.