IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

1. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcam do umawiania się na nasze majówki do poszczególnych miejscowości. Przy kapliczkach odprawiana jest msza święta potem śpiewamy litanię do NMP. W kościele litanię odmawiamy po mszach popołudniowych a w niedzielę po mszy o 16.00. W maju czeka nas dużo uroczystości: Za tydzień o godz. 9.00 z racji na św. Floriana modlimy się w intencji Strażaków. Kolejna niedziela to odpust św. Stanisława. Już dziś zapraszam na swoją mszę świętą imieninową 8 maja o godz. 18.00. Uroczystość I Komunii Świętej 21 maja a rocznica Komunii tydzień później.

1. 4 maja o godz. 18.30 spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych.

1. 5 maja przypada pierwszy piątek miesiąca, Spowiedź przed mszą o godz. 18.00.

1. Za tydzień z racji na I niedzielę taca gospodarcza.

1. Serdecznie dziękuję Państwu Joli i Zbyszkowi Galochom za zakup trzech tui i posadzenie ich przed kościołem oraz zakup i montaż żarówek energooszczędnych dla naszego kościoła, za pomoc w ich założeniu dziękuje p. Gabrysiowi Stawiszyńskiemu. Dziękuję p. Leszkowi Odrowskiemu za porządki przy kontenerze na naszym cmentarzu.

1. Jak może zauważyliśmy nie ma bramy i furtek przy parkanie kościoła. Ich renowacja jak i parkanu, była co prawda w planach dalszych, jednak już się rozpoczęła dzięki pomysłowi Rodziców tegorocznych dzieci I komunijnych. To spora inwestycja, brama i furki zostaną wypiaskowane i odmalowane, słupki parkanu w miarę możliwości naprawione i pomalowane, podobnie parkan lub jego część. Wszystko zależy od możliwości finansowych. Rodzice będą się w tym roku składać właśnie na ten cel. Aby było można wykonać jak największą pracę i zebrać więcej funduszy, niż sami będą w stanie, w niedzielę odpustową 14 maja i dzień wcześniej w sobotę po mszach świętych Rodzice I komunijni będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek właśnie na tą inwestycje. Rodzice organizują też osoby, które podejmą się wykonania tego zadania. Będzie również wyznaczony dzień aby każdy, kto zna się na takiej pracy i będzie chciał pomoc, mógł przybyć i pomóc.

1. Zapowiedzi :

Tomasz Marcin Sibilski z parafii tutejszej

Kamila Justyna Wachowicz Sibilska z parafii tutejszej

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej.