Pielgrzymki

Pielgrzymka do Włoch

   W słońcu Toskanii z nawiedzeniem   grobu Ojca Świętego Jana Pawła II

25 czerwca- 04 lipca 2023

PADWA

SANTA MARIA DELLA CORONA

WERONA

 PIZA

LUKKA

SAN GIMIGNANO

ORVIETTO

MONTE CASSINO

BRACCIANO

 RZYM   WATYKAN

GROSSETO

 SIENA

 

Piza

Dzień 1. (25.VI. niedziela) Wyjazd z Kałowa o godz. 17.00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

Dzień 2. (26.VI. poniedziałek) Przejazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego z grobem Świętego. Przejazd na obiadokolację, nocleg w Stra (30km od Padwy).

Padwa

Dzień 3. (27.VI. wtorek) Śniadanie. Przejazd do Werony. Zwiedzanie z przewodnikiem Castehechio, Arco dei Gavi, Brama Borsarich, Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, Piazza dei Signori, Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere, domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd do Sanktuarium Santa Maria Della Corona usytuowanego na półce skalnej w okolicach Jeziora Garda. Msza Św. Przejazd na obiadokolację, nocleg do Montecatini Terme.

Santa Maria Della Corona

Dzień 4. (28.VI. środa) Śniadanie, przejazd do Pizy – zwiedzanie historycznego centrum z zespołem katedralnym wraz ze sławną „krzywą wieżą”. Przejazd do Lukki, spacer po mieście z przewodnikiem, Przejazd do San Gimignano słynie przede wszystkim z niezwykłych wież, którym zawdzięcza swój przydomek: „średniowieczny Manhattan”. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w Chianciano Terme.

San Gimignano

Dzień 5. (29.VI. czwartek) Śniadanie, Przejazd do Orvieto miejsca Cudu Eucharystycznego, następnie do Monte Cassino: największy cmentarz Polaków na obczyźnie, klasztor z grobem Św. Benedykta i Św. Scholastyki.   Przejazd do hotelu pod Rzym nad jeziorem Bracciano, Villa Maria na 3 noce, obiadokolacja i nocleg.

Monte Cassino

Dzień 6. (30.VI .piątek) Śniadanie, przejazd do Rzymu i Watykanu.  Zwiedzanie: Bazylika św. Piotra, Zamek Anioła nad Tybrem, Panteon – antyczna świątynia wszystkich bogów, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny.  Spacer po najpiękniejszych placach barokowych Rzymu: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Kapitol, Forum Romanum – serce starożytnego miasta, Koloseum , Bazyliki Lateran, Santa Maria Maggiore i Św. Pawła za Murami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Rzym Watykan

Dzień 7. (01.VII. sobota) Śniadanie, czas wolny w mieście i nad jeziorem Bracciano, obiadokolacja i nocleg.

                                                 Bracciano

Dzień 8. (02.VII. niedziela) Śniadanie, Przejazd do Grosseto – miasta z kamiennym domami zbudowanymi na wysokim tufie (rodzaj skały powstałej z popiołu wulkanicznego) z murami obronnymi i katedrą Św. Wawrzyńca. Następnie do Sieny – Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej, Kościół Dominikanów, Piazza II Campo, na którym odbywają się wyścigi konne. Przejazd do Chianciano Terme na obiadokolację i nocleg.

Siena

Dzień 9. (03.VII. poniedziałek) Msza w hotelu. Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do kraju, powrót 04 lipca w godzinach nocnych.

Cena : 1790 zł i 360 euro

W cenie: przejazd autokarem klasy LUX, klimatyzacja, dvd, toaleta, kawa, herbata, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, opieka pilota, przewodnicy licencjonowani przewodnicy w Weronie, Pizie, Lucce, San Gimignano, Sienie, Rzymie, parkingi, kolejka i bus w Orvieto, autostrady, wjazdy do miast, metro w Rzymie, słuchawki, 7 noclegów hotelach 3 i 4***, 7 obiadokolacji i 7 śniadań

Orvieto

W podróży nie jest wymagany paszport

wystarczy dowód osobisty.

Codziennie Msza Święta

Lukka

Opiekunem duchowym będzie ks. Stanisław Ziętek

Kontakt, informacje:
602 26 89 37

Grosseto

Werona