Pielgrzymki

Pielgrzymka z parafii Św. Mikołaja i Św. Stanisława w Kałowie

21/22 sierpnia –30 sierpnia 2022 r.

¨ Marija Bistrica ¨ Ludbreg ¨Trogir ¨Medjugorie  ¨ Mostar ¨ Dubrownik¨ Wodospady Kravica ¨  Tihalina ¨ Sanktuarium Vepric  ¨ Ston    ¨ Wyspa Hvar   ¨ Riviera    Makarska

Cena: 750 zł i 290 euro

Powyżej 50 osób – 690 zł

Wymagany dowód osobisty

W cenie: przejazd autokarem klasy LUX, klimatyzacja, dvd, toaleta, kawa, herbata bezpłatna w drodze tranzytowej, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, (choroby przewlekłe) opieka pilota, 1 nocleg w hotelu na trasie, 6 noclegów w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z łazienkami w pensjonacie w centrum miasta w Medjugorie, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, przewodnicy w Mostarze i Medjugorie. opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.

Możliwość uczestnictwa w niezwykłym przeżyciu duchowym, w międzynarodowej Mszy Świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Opiekunem duchowym będzie ks. Proboszcz Stanisław Ziętek

Kontakt i zapisy:

602 26 89 37

21/22.VIII(niedziela/poniedziałek) Wyjazd o godz. 23.00 z Kałowa. Przejazd przez Czechy, Austrię i Chorwację.

W czasie podróży kawa, herbata bezpłatna.

Przejazd do Ludbregu – miejsca Cudu Eucharystycznego ok. godz. 14.00. Msza Święta o godz. 17.00. Obiadokolacja i nocleg w Ludbregu.

23.VIII.(wtorek) Msza Święta  w Ludbregu,  śniadanie. Wykwaterowanie,  nawiedzenie jednego z najważniejszych chorwackich Sanktuariów Maryjnych – Matki Boskiej Śnieżnej – MARIJA BISTRICA. Przyjazd do Trogiru, spacer po starówce, promenadzie, czas wolny. Przejazd do pensjonatu w centrum Medjugorje ok. 19.00-20.00, obiadokolacja i nocleg.

24.VIII. (środa) Śniadanie, przejazd do Mostaru – enklawy orientu w środku Europy. Mostar zachwyca, choć jeszcze niedawno trwały tu jedne z najcięższych walk podczas wojny w byłej Jugosławii. Wspaniała starówka i bazar Tepa przypominają orientalny klimat osmańskiej Turcji. Zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny na zakupy. Po powrocie obiadokolacja ok. 17.30, Msza Święta Międzynarodowa 19.00, nocleg.

25.VIII. (czwartek) Śniadanie, wejście na Podbrdo – Górę Objawień, miejsca pierwszych objawień Matki Bożej. Nawiedzenie miejsc w Medjugorje (Kaplica Adoracji, Kamienna figura Królowej Pokoju, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, a także miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Obiadokolacja ok. 17.30, Msza Święta Międzynarodowa 19.00, adoracja, nocleg.

26.VIII. (piątek) Śniadanie. Dla chętnych wyjazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. (20 euro). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Stare miasto: fontanna Onofrija, Dwór Księcia, Pałac Sponza, trzecia najstarsza apteka w Europie. Msza Święta w barokowym kościele p. w. Św.  Błażeja. Dla chętnych pobyt na plaży. Przejazd do Ston – najdłuższy w Europie system fortyfikacyjny (przypomina miniaturowy mur chiński), zagłębie stońskie, solanki (pokażemy produkcję soli morskiej, można zakupić). Powrót do hotelu na obiadokolację ok. 20.00 i nocleg.

27.VIII. (sobota) Śniadanie. Całodzienny wyjazd do Gradaca, nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej i rejs kutrem na wyspę Hvar, (najdłuższą wyspę Chorwacji 77 km słynącą z licznych upraw lawendy). W Sucuraju Msza Święta w kościele franciszkanów. W drodze powrotnej na kutrze obiad (ryba z grilla, chleb, surówki, rakija, wino, soki). Czas wolny3-4 godzinny pobyt na najpiękniejszej chorwackiej Riwierze  Makarskiej w malowniczym miasteczku Zaostrog. (koszt całodziennego rejsu z obiadem i napojami – 35 euro).Po powrocie obiadokolacja ok. 20.00 i nocleg.

28.VIII. (niedziela) Poranne wyjście na Drogę Krzyżową  na Górę Kriżevac – wzgórze wznoszące się nad Medziugorje 520 m. Powrót na śniadanie. Wyjazd na kilkugodzinny odpoczynek na Wodospady Kravica – Park Narodowy (5 euro-bilet wstępu). Po powrocie obiadokolacja 17.30 i międzynarodowa Msza Święta, ok. 19.00, nocleg.

29.VIII. (poniedziałek) Śniadanie i wykwaterowanie z pensjonatu ok. godz. 7.30 i wyjazd w kierunku wybrzeża na Riwierę Makarską. Po drodze Tihalina – figura Matki Bożej Patrzącej (logo Radia Maryja). Przejazd piękną i malowniczą drogą na wybrzeżu Riwiery Makarskiej. Kilkugodzinny odpoczynek na najpiękniejszej plaży chorwackiej. Również Msza Święta w pobliskim Sanktuarium Maryjnym „Vepric”. Powrót do Polski przewidziany we wtorek 30 sierpnia 2022 r.  ok. godz. 12.00- 13.00