Przejdź do treści

- Dziś pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary” odbywają się obchody XIX Święta Dziękczynienia. Do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zostaną wprowadzone relikwie bł. Bolesławy Lament oraz bł. ks. Józefa Stanka. Święto Dziękczynienia przypomina, że prawdziwym wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia wśród Polaków. Ustanawiając to święto, metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz pragnął, by przypominało ono znaczenie dziękczynienia za codzienne dobro oraz za łaski okazane naszej Ojczyźnie. W tym dniu można tradycyjnie złożyć ofiarę do specjalnie przygotowanych puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
- Zakończył się miesiąc maj, serdecznie dziękuję za podtrzymywanie tej pięknej starej tradycji: za wszystkie msze święte i nabożeństwa majowe przy naszych kapliczkach : w Kałowie, Józefce, Wilkowie, Przekorze, Mianowie, Aleksandrówku, Panaszewie, Feliksowie, Ciężkowie, Fułkach, Zdrzychowie, Wólce, Wilczycy oraz największe w tym roku w Tumusinie. Słowa uznania kieruję do Pań z Kałowa, gdzie nabożeństwo odbywało się codziennie o 19.00 przez cały miesiąc maj.
- Msza święta inaugurująca Święto Eucharystii, upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi, podczas której parafie otrzymają ikonę Trójcy Świętej ( Andrieja Rublowa ), jako znak gościnności związany z Europejskim Spotkaniem Młodych Taize – Łódź 2026, będzie sprawowana12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę mszę zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii Archidiecezji Łódzkiej ( przynajmniej dwie osoby ), którzy osobiście odbiorą ikonę.
- W piątek 12 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godz. 18.00 a po mszy nabożeństwo do Serca Jezusowego.
- Msza święta na naszym cmentarzu odbędzie się 21 czerwca o godz. 11.00.
- Niestety w tym roku nie udało się zebrać odpowiedniej ilości osób na pielgrzymki do Francji i Hiszpani oraz do Medjugorje. Spróbujemy do Bośni wyjechać w przyszłym roku, Zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Wilna. Można zapoznać się z programem, który jest na stoliku z gazetami.
- Jak co roku 13 czerwca z parafii w Poddębicach wyrusza piesza pielgrzymka do Świnic Warckich. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 7.00. Zakończenie o 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia w Świnicach. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie.
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci czerwcowy numer Stasia. Ogłoszenia i intencje mszalne znajdziemy pod chórem w gablocie i na naszej stronie internetowej
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. ROZUMIEM
Polityka prywatności Polityka prywatności