Autor: sz

X Niedziela Zwykła 7.06.2026

 

  1. Dziś pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary” odbywają się obchody XIX Święta Dziękczynienia. Do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zostaną wprowadzone relikwie bł. Bolesławy Lament oraz bł. ks. Józefa Stanka. Święto Dziękczynienia przypomina, że prawdziwym wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia wśród Polaków. Ustanawiając to święto, metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz pragnął, by przypominało ono znaczenie dziękczynienia za codzienne dobro oraz za łaski okazane naszej Ojczyźnie. W tym dniu można tradycyjnie złożyć ofiarę do specjalnie przygotowanych puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

 

  1. Zakończył się miesiąc maj, serdecznie dziękuję za podtrzymywanie tej pięknej starej tradycji: za wszystkie msze święte i nabożeństwa majowe przy naszych kapliczkach : w Kałowie, Józefce, Wilkowie, Przekorze, Mianowie, Aleksandrówku, Panaszewie, Feliksowie, Ciężkowie, Fułkach, Zdrzychowie, Wólce, Wilczycy oraz największe w tym roku w Tumusinie. Słowa uznania kieruję do Pań z Kałowa, gdzie nabożeństwo odbywało się codziennie o 19.00 przez cały miesiąc maj.

 

  1. Msza święta inaugurująca Święto Eucharystii, upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi, podczas której parafie otrzymają ikonę Trójcy Świętej ( Andrieja Rublowa ), jako znak gościnności związany z Europejskim Spotkaniem Młodych Taize – Łódź 2026, będzie sprawowana12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę mszę zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii Archidiecezji Łódzkiej ( przynajmniej dwie osoby ), którzy osobiście odbiorą ikonę.

 

  1. W piątek 12 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godz. 18.00 a po mszy nabożeństwo do Serca Jezusowego.

 

  1. Msza święta na naszym cmentarzu odbędzie się 21 czerwca o godz. 11.00.

 

  1. Niestety w tym roku nie udało się zebrać odpowiedniej ilości osób na pielgrzymki do Francji i Hiszpani oraz do Medjugorje. Spróbujemy do Bośni wyjechać w przyszłym roku, Zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Wilna. Można zapoznać się z programem, który jest na stoliku z gazetami.

 

  1. Jak co roku 13 czerwca z parafii w Poddębicach wyrusza piesza pielgrzymka do Świnic Warckich. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 7.00. Zakończenie o 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia w Świnicach. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci czerwcowy numer Stasia. Ogłoszenia i intencje mszalne znajdziemy pod chórem w gablocie i na naszej stronie internetowej