VI Niedziela Wielkanocna 14.04.2023

1. Zachęcam do umawiania się na nasze majówki do poszczególnych miejscowości. Przy kapliczkach odprawiana jest msza święta potem śpiewamy litanię do NMP. W kościele litanię odmawiamy po mszach popołudniowych a w niedzielę po mszy o 16.00. Za tydzień o godz. 11.00 w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo proszę abyśmy w tym dniu skorzystali z mszy świętej o godz. 9.00 lub 16.00 lub dzień wcześniej w sobotę o godz. 18.00.

1. 16 maja we wtorek o godz. 18.00 spotkanie dzieci i Rodziców I komunijnych, później w piątek próba generalna przed I Komunią Świętą o godz. 18.00. W sobotę o 10.00 odnowienie przyrzeczeń chrztu i spowiedź.

1. 12 maja na godzinę 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na mszę świętą w ich intencji i spotkanie.

1. Trwa renowacja bramy, furtek i parkanu kościoła. Jak dużo prac się wykona zależy od możliwości finansowych. Rodzice będą się w tym roku składać właśnie na ten cel. Aby było można wykonać jak największą pracę i zebrać więcej funduszy, niż sami będą w stanie, Parafianie wyszli z inicjatywą przeprowadzenia zbiórek w naszej parafii. Serdecznie dziękuję Paniom Jadwidze Twardowskiej i Małgorzacie Skonieczko, które w Kałowie i Wólce zebrały i przekazały fundusze na parkan. Również dziękuję p. Leszkowi Odrowskiemu i p. Dorocie Staszek za przeprowadzenie zbiórki w Fułkach, Panom Jankowi Olczykowi i Krzysztofowi Kmiecińskiemu za zbiórkę w Wilczycy, p. Basi Kamińskiej w Mianowie bloku, Pani Kasi Korolewskiej ze Zdrzychowa , Panom Kazimierzowi Perzyńskiemu i Włodkowi Koza za zbiórkę w Panaszewie, Paniom Henryce Beda i Mariannie Mucha za zbiórkę w Mianowie. Mieszkańcom części Antoninowa  oraz mieszkańcom Adamowa, Ciężkowa i Szczytów W.

1. We wtorek na ok. godzinę 16.00 wraz z Rodzicami I Komunijnymi zapraszam wszystkich chętnych, którzy znają się na pracach budowlanych i chcieliby pomóc w przy parkanie. Klej do pokrycia ubytków i podkład przed malowaniem jest kupiony. Pragnę podziękować za wykonane do tej pory prace na terenie przykościelnym i przy plebanii Rodzicom dzieci I komunijnych i ich bliskim oraz wszystkim którzy pomagali. Panu Gabrysiowi Stawiszyńskiemu za oczyszczenie parkanu i porządki na terenie plebanii. Pani Jadwidze Twardowskiej, Krzysztofowi Nieoczymowi i Tomkowi Lefikowi za przywiezienie i posadzenie kwiatów przed Kościołem.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej.