Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024

 

  1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało, W tym dniu msze święte o godz. 9.00 i 11.00 wraz z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość wszystkich parafian, sąsiadów i przybyłych gości, Druhów OSP, Dzieci Komunijne, Asysty… Przypomnę, że ołtarze w tym roku wykonują Józefka, Wilków, Fułki i OSP Kałów. Nie ma w tym dniu mszy o godz. 16.00.

 

  1. Serdecznie dziękuję Dzieciom i Rodzicom I komunijnych za cały rok przygotowań, spotkania i miłą, dobrą współpracę. Za porządki na terenie kościoła i plebanii, za złożoną ofiarę 2000 zł., która będzie przeznaczona na renowację i naprawę naszej zabytkowej monstrancji.

 

  1. 24 czerwca wyjeżdżamy z pielgrzymką do Czarnogóry. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Chciałem zaproponować również pielgrzymkę bliższą i krótszą, mianowicie na Jasną Górę do Częstochowy na cały dzień. Wyjazd byłby 12 lipca w piątek rano spod kościoła. Koszt wraz z ubezpieczeniem to 60 zł.

 

  1. Serdecznie dziękuję za ratowanie i wszelkie naprawy przy naszych organach. Zużył się już stary silnik przy dmuchawie, co niestety już przez lata było słychać. Była próba podłączenia zamówionej, używanej dmuchawy z Niemiec, niestety bezskuteczna. Następnie do starej dmuchawy został założony nowy silnik, ale z większymi obrotami co powodowało duży hałas. Teraz dopływ powietrza został rozszczelniony i póki co wszystko działa. Wiele osób poświęciło swój czas i siły na pomoc w tej sprawie. Serdecznie dziękuję Panom: Sylwestrowi Gomułce, Krzysztofowi Nieoczymowi, Kacprowi Nieoczymowi, Igorowi Gabryanczykowi, Gabrielowi Stawiszyńskiemu, Łukaszowi Krawczykowi, p. Mariuszowi Zagozda za pomoc w sprawach elektrycznych.

 

  1. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny i dla dzieci Staś. Informacje znajdziemy też na naszej stronie internetowej.