Zesłanie Ducha Świętego 19.05.2024

 

  1. Zachęcam do umawiania nabożeństw majowych przy naszych kapliczkach, w kościele odmówimy litanię do Matki Bożej po mszach popołudniowych a w niedziele po mszy o 16.00.
    W kolejną niedzielę o godz. 11.00 rocznica I Komunii Świętej. W najbliższy poniedziałek na 18.30 zapraszam na krótkie spotkanie Rodziców i dzieci Rocznicowe.

 

  1. Serdecznie dziękuję Dzieciom i Rodzicom I komunijnych za cały rok przygotowań, spotkania i miłą, dobrą współpracę. Za porządki na terenie kościoła i plebanii, za złożoną ofiarę, która będzie przeznaczona na renowację i naprawę naszej zabytkowej monstrancji. Bóg zapłać p. Mariuszowi Zagozda za pomoc w sprawach elektrycznych przy naszych organach.

 

  1. Od poniedziałku do piątku zapraszam dzieci I komunijne na Biały Tydzień na msze święte na godz. 18.00.

 

  1. 24 czerwca wyjeżdżamy z pielgrzymką do Czarnogóry. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we 21 maja we wtorek o godz. 18.30. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Na spotkaniu można dokonać wpłaty w złotówkach.

 

  1. Serdecznie dziękuję za uszczelnienie komina na dachu plebanii Panom: Gabrielowi Stawiszyńskiemu, Sylwestrowi Gomułce i Łukaszowi Krawczykowi.

 

  1. Za tydzień poinformuję i złożę podziękowania za poświęcony czas i pracę przy ratowaniu naszych organów.

 

 

  1. Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Grzegorz Odrowski  kawaler z parafii tutejszej

Paulina Hyża panna z parafii św. Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim

 

  1. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny. Informacje znajdziemy też na naszej stronie internetowej.