XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2022

  1. Do wtorku trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. W wypominkach oktawalnych modlimy się po mszy świętej wieczornej. W niedzielę dziś przed mszą o 11.00, wypominki oktawalne a roczne przez cały rok.

 

  1. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Ubogich. Ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone są na Caritas.

 

  1. 11 listopada przypada państwowe Święto Niepodległości. Liturgicznie jest to wspomnienie św. Marcina z Tours. Msza święta o godz. 18.00.

 

  1. Serdecznie dziękuję Panu elektrykowi Darkowi Lubińskiemu za wymianę wyłącznika zmierzchowego przed kościołem a także za rozmontowanie starych i założenie nowych energooszczędnych reflektorów na belce tęczowej. Za pomoc w tych pracach dziękuję Panom Leszkowi Odrowskiemu i Ryszardowi Kabacińskiemu. W niedługich planach jeszcze będą dwa boczne reflektory oświetlające obraz i tabernakulum.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Staś. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej. Są świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5, 10 i 15 zł., a nasze nowe kalendarze parafialne w cenie 15 zł. Za tydzień będą też poświęcone opłatki na stół wigilijny.