XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022

1. Tydzień temu świętowaliśmy nasze parafialne Dożynki. Niestety nie było nas dużo, aby podziękować za plony…Spróbujmy się lepiej zorganizować na przyszły rok na to święto. Dlatego jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować tym, którzy byli, za udział, modlitwę, piękny wieniec, procesję z darami.

1. W środę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności i wołanie o pokój. Msza święta w naszej parafii w tej intencji o godz. 18.00.

1. XI Wojewódzkie Święto Pszczoły czyli pszczelarskie Dożynki odbędą się 18 września o godz. 10.00 w parafii św. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104. Po mszy wykłady i kiermasz produktów pszczelarskich.

1. W miniony wtorek Konserwator Zabytków dokonał odbioru rzeźb z belki tęczowej naszego kościoła. Rzeźby możemy obejrzeć przy bocznym ołtarzu.

1. Bardzo proszę o zapisywanie dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok a także kandydatów do bierzmowania od klasy VIII włącznie.

1. Od 1 września przyjmowane są intencje na przyszły rok.

1. Przy cmentarzu stanął kontener na śmieci. Uprzejmie proszę o wyrzucanie do niego szkła i plastiku natomiast rośliny, kwiaty, ziemię odkładamy na bok. Będzie tam zrobiony też kompostownik. Bóg zapłać za ofiary na śmieci z Przekory 860 zł.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej.