XXIII Niedziela Zwykła 4.09.2022

 

  1. Szczęśliwie powróciliśmy z pielgrzymki do Chorwacji i Bośni. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, modlitwę i odpoczynek. Bardzo dziękuję Pielgrzymom za dar dla parafii – piękny obrus na ołtarz, który niedługo się tu pojawi.

 

  1. Bardzo proszę o zapisywanie dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok a także kandydatów do bierzmowania od klasy VIII włącznie.

 

  1. Od września przyjmowane są intencje na przyszły rok.

 

  1. Przy cmentarzu stanął kontener na śmieci. Uprzejmie proszę o wyrzucanie do niego szkła i plastiku natomiast rośliny, kwiaty, ziemię odkładamy na bok. Będzie tam zrobiony też kompostownik. W miarę możliwości proszę też o zabieranie śmieci ze sobą. Miesięczny koszt kontenera to 90 zł., tona śmieci to 850 zł i dojazd 300 zł. W związku z takimi opłatami co jakiś czas, dwa razy do roku będziemy musieli zrobić zbiórkę na ten cel, również przy pogrzebie będzie pobierana opłata na śmieci, aby zachować względny porządek. Za prace porządkowe serdecznie dziękuję Panom Bogusiowi Olczykowi i Ryszardowi Kabacińskiemu.

 

  1. 8 września w czwartek, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta z obrzędem poświęcenia ziarna pod zasiew o godz. 18.00.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela z dodatkiem, Gość Niedzielny oraz miesięcznik dla dzieci Staś. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej.