XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

 

  1. Naszą parafialna pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny (Medjiugorje) jest przewidziana od 21 do 30 sierpnia. Pod koniec lipca odbędzie się spotkanie organizacyjne. Wystarczy dowód osobisty…Mam wydrukowane wnioski o wydanie karty EKUZ dla uczestników pielgrzymki. Nie ma już wolnych miejsc, została zrobiona lista rezerwowa, na wypadek gdyby ktoś zrezygnował z wyjzadu.

       2. Za tydzień 24 lipca z racji na św. Krzysztofa po wszystkich mszach niedzielnych i wieczornej sobotniej odbędzie się poświęcenie pojazdów.

 

  1. W minionym tygodniu został wywieziony kolejny kontener śmieci z cmentarza. Za pracę i czas serdecznie dziękuję Panom Ryszardowi Kabacińskiemu i Krzysztofowi Nieoczymowi. Dziękuję jeszcze za złożone ofiary na ten cel z Fułek.

 

  1. Za zainstalowanie nowego oświetlenia zmierzchowego na plebani dziękuję p. Mariuszowi Pietrzykowskiemu.

 

  1. Łódzka Caritas organizuje akcje „Tornister pełen uśmiechu” celem pomocy dzieciom z ubogich rodzin. Na stoliku są specjalne torby, które można zabrać i wypełnić artykułami szkolnymi.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej. Zachęcam do obejrzenia galerii, gdzie znajdziemy zdjęcia z prac nad odnawianiem ołtarza bocznego.