XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

 

 

  1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta w tym dniu o godz. 18.00

 

  1. Nasza parafialna pielgrzymka do Chorwacji i Bośni i Hercegowiny (Medjiugorje) była organizowana dwa lata temu. Pandemia nie pozwoliła jednak wyjechać. Teraz zaplanowana jest od 22 do 30 sierpnia. Bardzo proszę osoby, które się zapisywały o potwierdzenie lub rezygnację z wyjazdu, aby zwolnić miejsca. Program jest wyłożony ba stoliku i dostępny na stronie internetowej parafii. W tej chwili jest już ok 40 miejsc potwierdzonych. W lipcu odbędzie się spotkanie organizacyjne.

 

  1. Wywieziony został kolejny 7 już kontener śmieci z cmentarza. Tak jak wspominałem bardzo proszę o zorganizowanie zbiórki na wywóz śmieci, oczywiście ofiary są dobrowolne a osoby, które nie mają na naszym cmentarzu swoich bliskich takiej ofiary składać nie muszą. Uprzejmie proszę sołtysów albo chętne osoby o zorganizowanie tej zbiórki w miarę możliwości do soboty 25 czerwca. Jesteśmy na dobrej drodze aby w końcu uporządkować ten teren. Dzisiaj odbędzie się Msza Święta na cmentarzu o godz. 11.00. Tam poproszę osoby, które nie są z naszej parafii a odwiedzają nasz cmentarz o ofiarę na śmieci, którą będzie można złożyć po mszy. W miarę możliwości jest też prośba o zabieranie szklanych czy plastikowych odpadów, bo i tak płacimy za śmieci w swoich gospodarstwach.

 

  1. W minionym tygodniu został rozebrany ołtarz boczny, który za dotację z Ministerstwa Kultury 82 000 zł będzie odnawiany… W prezbiterium podłoga została nasączona specjalnym preparatem przeciwko drewnojadom i położona została folia na odpowiedni czas. Złożony został też wniosek o dotację do Urzędu Marszałkowskiego w ramach drugiego konkursu Ratujmy Zabytki na badania polichromii naszego kościoła, czyli tego co znajduje się pod warstwą farby. Takie badania są konieczne aby w przyszłości można było dokonać renowacji kościoła. Koszt takich badań to ok 60 000 zł. Złożony został też wniosek o dotacje do naszego powiatu i wciąż czekamy na umowę i dotację z naszej gminy na odnowienie figur i krzyża z belki tęczowej.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej. W galerii na naszej stronie możemy obejrzeć zdjęcia ze Świętego Floriana, pielgrzymki do Włoch oraz demontażu ołtarza bocznego.