Uroczystość Najświętszej Trójcy 12.06.2022

  1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. W tym dniu Msza Święta o godz. 9.00 oraz o 11.00 z procesją do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tej uroczystości wszystkich Parafian, naszych sąsiadów i przybyłych gości, Asystę, Strażaków, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków…Nie będzie w Boże Ciało Mszy o godz. 16.00

 

  1. Nasza parafialna pielgrzymka do Chorwacji i Bośni i Hercegowiny (Medjiugorje) była organizowana dwa lata temu. Pandemia nie pozwoliła jednak wyjechać. Teraz zaplanowana jest od 22 do 30 sierpnia. Bardzo proszę osoby, które się zapisywały o potwierdzenie lub rezygnację z wyjazdu, aby zwolnić miejsca. Program jest wyłożony ba stoliku i dostępny na stronie internetowej parafii.

 

  1. Wywieziony został kolejny 7 już kontener śmieci z cmentarza. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i pracę na cmentarzu Panom Krzysztofowi Nieoczymowi i Tomkowi Lefikowi. Tak jak wspominałem bardzo proszę o zorganizowanie zbiórki na wywóz śmieci, oczywiście ofiary są dobrowolne a osoby, które nie mają na naszym cmentarzu swoich bliskich takiej ofiary składać nie muszą. Uprzejmie proszę sołtysów albo chętne osoby o zorganizowanie tej zbiórki w miarę możliwości do soboty 25 czerwca. Jesteśmy na dobrej drodze aby w końcu uporządkować ten teren. Za tydzień w niedzielę 19 czerwca na cmentarzu odbędzie się Msza Święta o godz. 11.00. Tam poproszę osoby, które nie są z naszej parafii a odwiedzają nasz cmentarz o ofiarę na śmieci, którą będzie można złożyć po mszy. W tym dniu będzie też odprawiona msza święta podczas której dwoje dzieci przyjmie sakrament chrztu świętego.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej.