W niedzielę 7 czerwca 2026 roku pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary” odbędą się obchody XIX Święta Dziękczynienia. Do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zostaną wprowadzone relikwie bł. Bolesławy Lament oraz bł. ks. Józefa Stanka. Święto Dziękczynienia przypomina, że prawdziwym wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia wśród Polaków. Czerwcowy termin Święta Dziękczynienia wyraża naszą wdzięczność i pamięć o św. Janie Pawle II, którego pielgrzymki do Ojczyzny rozpoczynały się z początkiem czerwca. Ustanawiając to święto, metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz pragnął, by przypominało ono znaczenie dziękczynienia za codzienne dobro oraz za łaski okazane naszej Ojczyźnie. Będzie można tradycyjnie złożyć ofiarę do specjalnie przygotowanych puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
Miniony tydzień bogaty był w wydarzenia. W sobotę i niedzielę Ks. Kardynał Konrad Krajewski wizytował naszą parafię. W czwartek ks. Bp Ireneusz Pękalski udzielał sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Czekamy na zalecenia powizytacyjne, którymi oczywiście się podzielę. Pragnę z całego serca podziękować wszystkim Parafianom, przybyłym do nas gościom za obecność, modlitwę i świadectwo wiary. Wasza postawa i zaangażowanie były pięknym świadectwem żywej wspólnoty kościoła. Za towarzyszenie Księdzu Kardynałowi w pierwszy dzień wizytacji, podzielenie się Słowem dziękuję Państwu: Elżbiecie Kosmal za ogromne zaangażowanie i troskę nad całym wydarzeniem, Wiktorowi Kosmal, Jadwidze Twardowskiej, Beacie Sylwestrzak, Kasi Lefik, Małgorzacie Skonieczka, Witkowi Kuźniakowi, Krzysztofowi Nieoczymowi, Gabrysiowi Stawiszyńskiemu, dziękuję też Henryce i Justynie Kaletkom. Rodzinie Kosmal za ufundowanie pięknego naczynia do udzielania komunii świętej pod dwiema postaciami…Za miody w procesji z darami Państwu Woźniak i Burskim. Za wspaniałe wyroby niesione w procesji Państwu Odrowskim. Za wypieki podziękowania dla Koła Gospodyń Ciężkowianki. Dziękuję też Państwu Żeleśkiewicz, Państwu Bojanowskim, Dorocie Woźniak, Beacie Filipiak, Marcie Krawczyk. Za czynny udział w liturgiach podziękowania dla Pana organisty Krzysztofa, Rodzinie Kuropatwów, Elżbiecie Ogińskiej, Jadwidze Twardowskiej, Elżbiecie i Wiktorowi Kosmal, Rodzinie Bajak, Rodzinie Sibilskich, Witkowi i Dominice Kuźniak, Antoninie Kotańskiej, Magdalenie Bugajnej, Wojtkowi Krawczykowi, Dawidowi Pilarczykowi, Wojtkowi Krawczykowi, Maxowi Izdebskiemu, wszystkim ministrantom. Specjalne podziękowanie dla p. Witka Kuźniaka za ogromną pomoc w przygotowaniach liturgii i czynne w nich uczestnictwo. Dziękuję Druhom Strażakom, Rodzicom i Dzieciom I komunijnych, bierzmowanym i ich Rodzicom. Za piękne dekoracje p. Agnieszce Plucińskiej z synem Dawidem. Za pomoc nie tylko w kościele ale i na plebanii dziękuję p. Kasi Lefik, Ani Krawczyk, Dominice Kuźniak, Jadwidze Twardowskiej, Katarzynie Nadwodnej, Krzysztofowi Nieoczymowi, Mariuszowi Zagozdzie, Pawłowi Lewandowskiemu, Mariuszowi Pietrzykowskiemu, Jankowi Olczykowi, Zbyszkowi Kaczmarkowi, Ryszardowi Kabacińskiemu. Podziękowania dla p. Gosi Pabjańczyk za przygotowanie menu, za czuwanie nad tym, aby nikt z gości nie był głodny. Zajazdowi Skorpion za życzliwość i przygotowanie posiłków podczas dwóch dni wizytacji i bierzmowania i odpustu. Za pomoc dziękuję też bratu Eliaszowi z Oleśnicy. Tak wiele podziękowań i jestem niemal pewien, że nie wszystkim podziękowałem. Dlatego najmocniej przepraszam i na koniec dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali dobrym słowem i ogromną życzliwością…
W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. W tym roku poproszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało mieszkańców Adamowa 1 ołtarz, Ciężkowa 2 ołtarz i Antoninowa 3 ołtarz oraz 4 ołtarz OSP Mianów. W tym dniu msze święte o godz. 9.00 ( jest wolna intencja ) oraz o godz.11.00 z procesją do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszam na tą Uroczystość Druhów Strażaków, nowo bierzmowanych, dzieci komunijne, ministrantów, Asystę wszystkich Parafian i przybyłych do nas gości.
W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, spowiedź przed mszą o godz. 18.00.
Niestety w tym roku nie udało się zebrać odpowiedniej ilości osób na pielgrzymki do Francji i Hiszpani oraz do Medjugorje. Spróbujemy do Bośni wyjechać w przyszłym roku, Zwolniło się kilka miejsc na pielgrzymkę do Wilna. Można zapoznać się z programem, który jest na stoliku z gazetami.
Jak co roku 13 czerwca z parafii w Poddębicach wyrusza piesza pielgrzymka do Świnic Warckich. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 7.00. Zakończenie o 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia w Świnicach. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci czerwcowy numer Stasia. Ogłoszenia i intencje mszalne znajdziemy pod chórem w gablocie i na naszej stronie internetowej
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. ROZUMIEM Polityka prywatności
Polityka prywatności
Privacy Overview
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.