VI Niedziela Wielkanocna 5.05.2024

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, jak zawsze bogaty w treści religijne, spotkania modlitewne i uroczystości. Zachęcam do umawiania nabożeństw majowych przy naszych kapliczkach, w kościele odmówimy litanię do Matki Bożej po mszach popołudniowych a w niedziele po mszy o 16.00. W kolejną niedzielę o 12.00 odpust parafialny św. Stanisława Bpa. Zapraszam serdecznie wszystkich do uczestnictwa w sumie odpustowej, zaproszenie kieruję do Strażaków, Rodziców i dzieci komunijnych, ministrantów oraz wszystkich wiernych. W trzecią niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej, zwracam się z prośbą abyśmy w tym dniu postarali się uczestniczyć we mszy świętej o godz. 9.00, 16.00 lub w sobotę o 18.00.

1. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla dzieci Staś, Informacje znajdziemy też na naszej stronie internetowej. Zachęcam, aby przy wyjściu z kościoła zabrać ze sobą przygotowane karteczki z cytatami z Biblii dla siebie, rodziny, przyjaciół.

1. Serdecznie dziękuję za porządki przy kościele i plebanii Druhom Strażakom, Jankowi Olczykowi, Bogusiowi Olczykowi z wnukami. Panu Krzysztofowi Nieoczymowi za naprawę schodów i położenie nowych płytek na plebanii. Dziękuję Paniom Marysi Krzeszewskiej i Beacie Filipiak za odnowienie i pomalowanie kapliczki za kościołem na drodze na cmentarz.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Krzysztof Olczyk kawaler z parafii tutejszej

Maria Pahutiak panna z parafii tutejszej