I Niedziela Adwentu 3.12.2023

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent czas oczekiwania na Boże Narodzenie ale i czas oczekiwania na przyjście Jezusa w chwale na końcu czasów.

 

  1. Dziś o 11.00 spotkanie dzieci i rodziców I komunijnych. Z racji na I niedzielę miesiąca taca gospodarcza.

 

  1. Skupienie adwentowe w naszej parafii rozpocznie się w piątek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 12.00 Godziną Łaski, będzie msza święta w intencji pokoju na świecie, różaniec. W sobotę 9 grudnia Dzień Spowiedzi, msze święte o 9.00 i 18.00 a zakończymy w niedzielę uroczystością odpustową o godz. 12.00. Na odpust św. Mikołaja serdecznie wszystkich zapraszam: Druhów Strażaków, dzieci komunijne, naszych sąsiadów i gości oraz wszystkich Parafian. Na stoliku znajdziemy ulotki z tym planem a także dowiemy się z nich o Godzinie Łaski.

 

  1. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny. Jest już nasz parafialny kalendarz w cenie 15 zł. Na stoliku wystawione są  świece Caritas w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece w cenie 7 zł, 15 zł i 20 zł. Można je nabyć w zakrystii i kancelarii. Są też poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

  1. Synod to zebranie przedstawicieli duchowieństwa i świeckich w kościołach chrześcijańskich. 16 września 2023 roku odbyła się inauguracja tzw. Synodów „parafialnych” w naszej Archidiecezji, których celem ma być adaptacja ustaleń IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej do realiów parafii. Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś zachęca do cierpliwego uczestnictwa i współdziałania w tym wydarzeniu przez okres dwóch lat.

          Podsumowaniem obrad synodu jest Dokument końcowy IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej „Współobywatele i domownicy Boga”. Każda wspólnota parafialna powinna nie tylko zapoznać się z tym                  dokumentem, ale również pod kierunkiem proboszcza i duszpasterskiej rady parafialnej rozpoznała, które inicjatywy synodalne powinny być podęte w lokalnej społeczności.

          Dokument można znaleźć na stronie synodu https://synodlodz.pl/ można również go pobrać z tej właśnie strony https://synodlodz.pl/pobierz/ Parafia jest naturalnym miejscem przepowiadania Słowa       Bożego. Rdzeniem głoszenia ma być KERYGMAT, czyli podstawowe przesłanie chrześcijańskie tak prezentowane, by prowadziło do żywej relacji z Zmartwychwstałym Jezusem – Panem i Zbawicielem, i do przyjęcia ducha Świętego, który z kolei uzdalnia nasi wyposaża do aktywnego życia i posługi w Kościele. Spotkania synodalne trwają również w naszej parafii. Wszyscy są zaproszeni do zapoznania się z dokumentem synodalnym nad którym przez najbliższe dwa lata będziemy pracować. Serdecznie dziękuję za dotychczasowe spotkania Państwu : p. Elżbiecie Kosmal p. Urszuli Wawrzyniak, p. Elżbiecie Ogińskiej, p. Beacie Sylwestrzak, p. Justynie Kaletka i Jej Mamie, p. Witoldowi Kuźniakowi, p. Wiktorowi Kosmalowi