XXXI Niedziela Zwykła 5.11.2023

 

  1. Święto Niepodległości przypada 11 listopada w sobotę. Jest to święto państwowe. W tym dniu msza święta jak w każdą sobotę o godz. 18.00, podczas której będziemy też polecać naszą Ojczyznę.

 

  1. Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych, za naszych zmarłych modlimy się w wypominkach oktawalnych po mszach świętych wieczornych do środy włącznie. Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna, przyjęcie tego dnia Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 

  1. Dziś o 11.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodziców. Z racji na I niedzielę miesiąca taca gospodarcza.

 

  1. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny oraz nowy listopadowy numer miesięcznika dla dzieci Staś. Do odebrania są zdjęcia z pielgrzymki do Włoch. Do nabycia również Kalendarz Rolników na 2024 rok. Niebawem pojawi się też nasz parafialny kalendarz. Na stoliku wystawione są też świece Caritas w ramach corocznej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece w cenie 7 zł, 15 zł i 20 zł. Można je nabyć w zakrystii i kancelarii. Na stoliku są też papierowe torby Caritas w związku z nachodzącym Dniem Ubogich, który przypada 19 listopada. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej.