XIX Niedziela Zwykła 8.08.2021

 

  1. Wcześniej niż było to zamierzone, udało się zakończyć kolejny etap renowacji naszego ołtarza głównego z dotacji Ministerstwa Kultury. W związku z tym jest ogromna prośba o zbiórkę na wkład własny tej inwestycji 14000 zł. Uprzejmie proszę chętnych, którzy mogliby zebrać dobrowolne ofiary na ten cel. Listę osób umieścimy w kapsule czasu i włożymy w jedną z odnawianych kolumn w głównym ołtarzu. Dziękuję serdecznie za ofiary z Aleksandrówka, Szczytów A B, Wólki, Mianowa, Ciężkowa, Szczytów W i Feliksowa. Słowa podziękowań kieruję też do zbierających ofiary.

 

  1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) zapraszamy na Mszę św. celebrowaną w bazylice archikatedralnej o godz. 9.30 pod przewodnictwem ks. abpa Grzegorza Rysia. W tym dniu przypada również 101. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego.

 

  1. Nasze parafialne Dożynki planowane są na ostatnią niedzielę sierpnia na godz. 11.00.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Tygodnika Katolickiego. Na stoliku są również darmowe maseczki. Informacje i intencje mszalne są na stronie internetowej.

 

  1. Z całego serca życzę udanych wakacji, odpoczynku i abyśmy w tym czasie nie zapominali o Panu Bogu.

 

INFORMACJA

            Burmistrz Poddębic informuje, że w dniu 18 sierpnia br. (środa) w godzinach 9.00-14.00 na parkingu przy Placu Kościuszki przed Kościołem p. w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbędzie się szczepienie jednodawkową szczepionką przeciw Covid-19 Johnson&Johnson w szczepieniobusie. Celem tego działania jest zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców, a także edukacja i promocja szczepień przeciw Covid-19.

                                                                                                                Burmistrz

                                                                                                          Piotr Sęczkowski