XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

1. Duszpasterstwa Strażaków Archidiecezji i Województwa Łódzkiego zaprasza na V Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa), która odbędzie się 26 września o godz. 11.00. Pielgrzymka upamiętni 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, 100. rocznicę utworzenia Diecezji Łódzkiej oraz 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

1. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które w tym roku odbędą się w Archikatedrze Łódzkiej w niedzielę 27 września o godz. 12.30.

1. Kończymy 3 etap renowacji i konserwacji ołtarza głównego św. Mikołaja Bpa z 1723 roku. W pracowni konserwatorskiej trwają jeszcze srebrzenia podstaw pod cztery duże figury, które wrócą na ołtarz wraz z podstawami pod koniec września. Zostało również do zrobienia tabernakulum. Koszt jego renowacji to ok. 13 000 zł. Spróbujemy je odnowić na własny koszt. Cały element jest przenośny, więc zimą zostanie zabrany do pracowni konserwatorskiej. Ofiary, które będziemy składać podczas tegorocznej kolędy będą przeznaczone na pokrycie wkładu własnego renowacji ołtarza 17 000 zł oraz odnowienia tabernakulum. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary już złożone na ten cel. Ponieważ wydatków jest sporo, (…) wzorem innych parafii chciałbym wprowadzić tacę gospodarczą w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, a więc najbliższa odbyłaby się 4 października.

4.  Bardzo dziękuję p. Elżbiecie Kosmal za reprezentowanie parafii i udział i prace w kolejnej sesji Synodu Archidiecezji Łódzkiej.

1. Już od września można zgłaszać intencje na przyszły rok. W soboty od przyszłego roku o godzinie 18 została wprowadzona Msza Święta zbiorowa. W wielu parafiach od lat taki zwyczaj istnieje, zwłaszcza że większość chce zamówić msze w soboty lub niedziele.

1. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Tygodnik Katolicki. Wszystkie informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.