XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020

 

  1. Trwa 3 etap renowacji i konserwacji ołtarza głównego św. Mikołaja Bpa z 1723 roku. Prace polegają na przywróceniu pierwotnego wyglądu ołtarza. Obecne prace polegają na złoceniu i polerowaniu złoconych elementów ołtarza.

 

  1. Serdecznie dziękuję za obiady dla pracowników p. Wioli Odrowskiej i p. Jadzi Chorąziak

 

  1. Caritas zorganizowała zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wybuchu w Bejrucie. Po mszy taką ofiarę będzie można złożyć.

 

  1. W środę obchodzimy święto Matki Bożej Częstochowskiej. Msza święta o godz. 19.00.

 

  1. W poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 spotkanie dzieci I komunijnych. I Komunia Święta obędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 11.00. W imieniu Rodziców kieruję prośbę, abyśmy w tym dniu w miarę możliwości skorzystali z uczestnictwa we mszy świętej o godz. 9.00, 16.00 lub w sobotę o godz. 18.00. Zazwyczaj w ostatnią niedzielę sierpnia organizowane były w naszej parafii Dożynki. Ze względu na obecną sytuację Msza święta z podziękowaniem za plony odbędzie się 6 września o godz. 11.00…

 

  1. Na prośbę parafian, w kruchcie kościoła pojawił się głośnik. Za głośnik, montaż i całą instalację bardzo dziękuję p. Grzegorzowi Kaszubie.

                  

  1. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Tygodnik Katolicki. Wszystkie informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.