XIX Niedziela Zwykła 9.08.2020

1. Trwa 3 etap renowacji i konserwacji ołtarza głównego św. Mikołaja Bpa z 1723 roku. Prace polegają na przywróceniu pierwotnego wyglądu ołtarza. Obecne prace polegają na przygotowaniu gruntu pod złocenia i złoceniu elementów ołtarza.

1. 95. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Ze względu na trwającą epidemię przyjmujemy w tym roku szczególną formę pielgrzymowania. Będzie mogło pielgrzymować jedynie 100 osób dziennie oraz grupa 50 osób odpowiedzialna za organizację i przeprowadzenie pielgrzymki. Szczególną, priorytetową formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Zapraszamy również do Sanktuarium MB Zwycięskiej na Mszę św. rozpoczynającą pielgrzymkę 21 sierpnia o godz. 6.00, na przywitanie pielgrzymów na Jasnej Górze oraz na Mszę św. przed szczytem jasnogórskim 24 sierpnia o godz. 19.00. Będziemy mogli być w codziennej łączności z pielgrzymami pieszymi za pomocą transmisji internetowych oraz mediów społecznościowych.

1. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte z poświęceniem ziół i kwiatów tak jak w każdą niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy wszystkich Archidiecezjan na Mszę św. celebrowaną w Bazylice Archikatedralnej o godz. 9.30 pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. W tym dniu przypada również 100. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego.

1. W piątek 14 sierpnia po mszy świętej o godz. 19.00 spotkanie dzieci I komunijnych.

1. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Tygodnik Katolicki. Wszystkie informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.