Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2021

 

  1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi bardzo proszę o ostrożność, używanie maseczek w przestrzeni publicznej, używaniu płynu do dezynfekcji i przypominam o zaleceniu przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Limit to 1 osoba na 15 m 2 co w naszej świątyni daje 20 osób.

 

  1. Wizyty duszpasterskie czyli kolęda rozpocznie się, jeśli sytuacja będzie w miarę stabilna, od poniedziałku 18 stycznia. Będzie to zgodne z rozporządzeniem wydanym przez Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Oczywiście osoby, rodziny, które będą chore, przeziębione lub pełne obaw związanych z pandemią, będą mogły kolędę przyjąć w innym terminie. W tym roku głównym i jedynym punktem będzie modlitwa i poświęcenie naszych domów i mieszkań. Musimy zrezygnować z wszelkich poczęstunków czy dłuższych rozmów a ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na odnowienie części ołtarza głównego wraz z tabernakulum.

 

Plan kolędy od 18 stycznia :

 

18.01.2021 poniedziałek Kałów od strony Fułek

19.01.2021 wtorek Kałów od strony Wólki

20.01.2021 środa Fułki

21.01.2021 czwartek Wólka

22.01.2021 piątek Mianów blok

23.01.2021 sobota Mianów 

 

  1. 18 grudnia w Kazimierzowie gm. Dalików spalił się dom, rodzina straciła dach nad głową. Spłonęło poddasze, belki dachowe. Blacha, instalacja grzewcza jest do wymiany, uszkodzony jest komin. Zalane zostały urządzenia AGD, przybory szkolne, meble. Dziś można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na ten cel.

 

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Tygodnika Katolickiego….Informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.