XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

1. Kończymy 3 etap renowacji i konserwacji ołtarza głównego św. Mikołaja Bpa z 1723 roku. Prace polegały na przywróceniu pierwotnego wyglądu ołtarza. Zakończyliśmy złocenia elementów ołtarza. Pozłocono w sumie 12 m2 powierzchni ołtarza. W minionym tygodniu ołtarz został pokryty werniksem. W pracowni konserwatorskiej trwają jeszcze srebrzenia podstaw pod cztery duże figury, które wrócą na ołtarz wraz z podstawami pod koniec września. Pan Dariusz Kajszczak wraz z pracownikami wykonał nową dębową mensę ołtarza. Całkowity koszt inwestycji to 177 000 zł, z czego 160 000 to dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trwają prace związane z impregnacją kościoła z zewnątrz. Serdeczne podziękowania dla p. Krzysztofa Kmiecińskiego za zorganizowanie bardzo dużej grupy chętnych do pracy, dzięki czemu już w sobotę w ciągu kilku godzin cała praca została wykonana. Impregnatem został już pokryty cały dach i ściany kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za posiłki dla pracowników Panu Krzysztofowi Nieoczymowi.
    W przyszłym roku wystąpimy o dotację na 4 i ostatni etap renowacji ołtarza, czyli pozłocenia sześciu kolumn. Będzie na ten cel potrzebne 16 m2 złota. ( 23,8 karatów ). Zostało również do zrobienia tabernakulum. Koszt jego renowacji to ok. 13 000 zł. Spróbujemy je odnowić na własny koszt. Cały element jest przenośny, więc zimą zostanie zabrany do pracowni konserwatorskiej. Ofiary, które będziemy składać podczas tegorocznej kolędy będą przeznaczone na pokrycie wkładu własnego renowacji ołtarza 17 000 zł oraz odnowienia tabernakulum. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary już złożone na ten cel Parafianom a także działkowiczom z Wilkowa. Ponieważ wydatków jest sporo, (…) wzorem innych parafii chciałbym wprowadzić tacę gospodarczą w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, a więc najbliższa odbyłaby się 4 października.

1. Już od września zgłaszamy intencje na przyszły rok. W soboty od przyszłego roku o godzinie 18 została wprowadzona Msza Święta zbiorowa. W wielu parafiach od lat taki zwyczaj istnieje, zwłaszcza że większość z nas chce zamówić msze w soboty lub niedziele.

1. Zgodnie z zapowiedzią zostaje rozbierany budynek starej organistówki, proszę zachować ostrożność i nie parkować w pobliżu samochodów.

1. Zapowiedzi przedślubne 2:

Przemysław Misiak z parafii Narodzenia NMP w Konstantynowie Ł.

Marta Olczyk z parafii tutejszej

Arkadiusz Kazimierz Burski z parafii św. Katarzyny w Poddębicach

Paulina Anna Woźniak z parafii tutejszej

1. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 11.00, krótkie spotkanie organizacyjne w czwartek po mszy o godz. 18.00

1. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Tygodnik Katolicki. Wszystkie informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.