XIX Niedziela Zwykła 11.08.2024

1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) zapraszamy na Mszę św. celebrowaną w bazylice archikatedralnej o 9.30 pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia. W tym dniu przypada również 104. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. W naszej parafii w tym uroczystym dniu msze święte jak w każdą niedzielę o 9.00, 11.00 i 16.00 z obrzędem poświęcenia ziół i kwiatów.

1. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach, które wyruszą z wielu miejsc naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: W JEDNYM DUCHU JEDNO CIAŁO. 99 Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbędą się w dniach od 16-17 oraz 19-20 sierpnia w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Będzie możliwy zapis w formie on-line. 23 sierpnia na Jasną Górę wyruszy grupa rowerowa naszej pielgrzymki.

1. Green Office Ecologic ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw Pro Missio zaprasza Parafię do kolejnego udziału w akcji Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci a tym samym do wsparcia Kościołów na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy oraz Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Elektrośmieci można składać tak jak zwykle w pomieszczeniach gospodarczych na terenie plebanii. Zbiórka potrwa do 6 września do godz. 11.00.

1. W ostatnią niedzielę sierpnia, odbędą się nasze parafialne Dożynki. W ubiegłym roku postaraliśmy się aby to dziękczynienie za plony dobrze wypadło, było nas sporo, były wieńce i poczęstunek po mszy. Zachęcam aby i tym roku Panu Bogu podziękować i już dziś serdecznie zapraszam.

1. Serdecznie dziękuję p. Mariuszowi Zagoździe za nieodpłatny zakup nowej skrzynki (poprzednia została zniszczona przez spadającą gałąź) i podłączenie prądu do wyłącznika na słupie.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Kacper Piechota kawaler z parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

Karina Elżbieta Kaźmierczak panna z parafii tutejszej

Piotr Holak kawaler z parafii NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim

Martyna Ewelina Grabska panna z parafii tutejszej

1. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny. Informacje znajdziemy też na naszej stronie internetowej. Do odbioru są już zdjęcia grupowe z naszej pielgrzymki do Czarnogóry.