XVIII Niedziela Zwykła 4.08.2024

1. Z inicjatywy ks. kard. Grzegorza Rysia powstaje w naszej Archidiecezji Szkoła Liturgii. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy liturgicznej, aby każdy mógł lepiej rozumieć liturgię i czerpać z niej dla osobistego wzrastania. Wykłady będą się odbywać w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, w formie comiesięcznych zjazdów od września do czerwca. Zainteresowanych odsyłamy do strony szkolaliturgii.pl

1. Dziś po mszach świętych można złożyć dobrowolną ofiarę na dzieła Caritas.

1. Green Office Ecologic ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw Pro Missio zaprasza Parafię do kolejnego udziału w akcji Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci a tym samym do wsparcia Kościołów na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy oraz Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Elektrośmieci można składać tak jak zwykle w pomieszczeniach gospodarczych na terenie plebanii. Zbiórka potrwa do 6 września do godz. 11.00.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Kacper Piechota kawaler z parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach

Karina Elżbieta Kaźmierczak panna z parafii tutejszej

Piotr Holak kawaler z parafii NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim

Martyna Ewelina Grabska panna z parafii tutejszej

1. Są nowe numery tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny. Informacje znajdziemy też na naszej stronie internetowej. Do odbioru są już zdjęcia grupowe z naszej pielgrzymki do Czarnogóry.