XVII Niedziela Zwykła 28.07.2024

1. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w czwartek 1 sierpnia o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana diecezji łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.

1. Bp Józef Rozwadowski, czwarty ordynariusz w historii diecezji łódzkiej, pełnił posługę pasterską w latach 1968-1986. Zapraszamy w sobotę 3 sierpnia, w 28. rocznicę śmierci, o 18.00 do archikatedry łódzkiej na Mszę św. celebrowaną w jego intencji.

1. Dziś podczas każdej mszy świętej niedzielnej zostaną poświęcone pojazdy z racji na św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

1. Za tydzień po mszach świętych można złożyć dobrowolną ofiarę na dzieła Caritas.

1. 2 sierpnia przypada I piątek miesiąca, spowiedź przed mszą o godz. 18.00. Zachęcam do zamawiania wizyt I piątkowych dla chorych z naszych Rodzin

1. Za tydzień w I niedzielę miesiąca taca gospodarcza

1. Na stronie gminy a także na naszej znajdziemy informację o wyborze wykonawcy fumigacji naszego kościoła. Wstępny termin wykonania tej inwestycji to od 10 do 26 września, jednak jeszcze może on ulec zmianie.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Sebastian Adriańczyk kawaler z parafii tutejszej

Karolina Kobus panna z parafii św. Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim