Niedziela Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

  1. Bardzo proszę o ostrożność, używanie maseczek w przestrzeni publicznej, używaniu płynu do dezynfekcji i przypominam o zaleceniu przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Nowy limit to 1 osoba na 15 m2 co w naszej świątyni daje 20 osób.

 

  1. W niedzielę 30 maja odbędzie się wizytacja parafii przez JE Ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego. Ks. Biskup przyjedzie na godz. 11.00 i będzie uczestniczył we mszy świętej oraz wygłosi do nas Słowo. O godz. 12.00 Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania. Spowiedź i spotkanie kandydatów w piątek o godz. 18.30

 

  1. W tym tygodniu modlimy się przy kapliczkach w Przekorze we wtorek, w Mianowie w czwartek a w Adamowie na zakończenie w poniedziałek 31 maja.

 

  1. W czwartek 3 czerwca przypada Boże Ciało. Jest pozwolenie na przeprowadzenie procesji do 4 ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy 1 – Adamów, 2 – Ciężków, 3 – Antoninów, 4 – OSP Kałów.

 

  1. Na stoliku wyłożone są ulotki z zatwierdzonym już przez Konserwatora projektem ołtarza i ambonki. Ambonka jest już gotowa. Możemy ją obejrzeć po mszy świętej. Dziękuję Rodzicom dzieci
    I komunijnych za ofiarowany dar 1100 zł.

 

  1. Bardzo dziękuję za pokrycie dzwonnicy impregnatem do drewna Panom Leszkowi i Darkowi Odrowskim, Ryszardowi Kabacińskiemu, Tomaszowi Lefikowi i Kacprowi Nieoczymowi.

 

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Tygodnika Katolickiego. Na stoliku są również darmowe maseczki. Informacje i intencje mszalne są na stronie internetowej.