V Niedziela Wielkanocna 2.05.2021

 

 

 1. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi bardzo proszę o ostrożność, używanie maseczek w przestrzeni publicznej, używaniu płynu do dezynfekcji i przypominam o zaleceniu przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Nowy limit to 1 osoba na 20 m2 co w naszej świątyni daje 15 osób. Obowiązuje też odległość 1,5 m. między osobami nie będącymi rodziną.

 

 1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 16.00. 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msza święta w tym dniu o godz. 18.00. 4 maja wspomnienie św. Floriana Patrona Strażaków. Ze względu na pandemię uroczystości strażackie po raz kolejny są przesunięte na następny rok. Nie mniej jednak pamiętamy w naszych modlitwach o Strażakach. Dziękuję Druhom z OSP Wilczyca za porządki przy kapliczce św. Floriana. 7 maja przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed mszą świętą o godz. 18.00.

 

 1. 9 maja przypada w naszej parafii odpust. Ze względu na trwające obostrzenia i stan pandemii, odbędzie się tylko msza święta w intencji Parafian o godz. 11.00. Tak jak w roku ubiegłym nie będzie procesji. Dzień wcześniej w sobotę zapraszam na imieni8nowego cukierka na mszę o godz. 18.00.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję Strażakom Łukaszowi Odrowskiemu, Kacprowi Nieoczymowi i Ryszardowi Kabacińskiemu za obcięcie gałęzi drzew wokół kościoła a za ich uprzątnięcie i porządki
  w kościele Panom Jankowi i Bogusiowi Olczykom.

 

 1. Bierzmowanie odbędzie się 30 maja w niedzielę o godz. 12.00. Za tydzień w niedzielę, spotkanie kandydatów o godz. 16.00. Spotkanie dzieci I komunijnych (majowych) za tydzień o godz. 11.00. Dzieci rocznicowe swoją rocznicę będą miały w późniejszym terminie, ich rocznica przypadać będzie pod koniec sierpnia.

 

 1. W niedzielę 30 maja odbędzie się wizytacja parafii przez JE Ks. Bpa Ireneusza Pękalskiego. Ks. Biskup przyjedzie na godz. 11.00 i będzie uczestniczył we mszy świętej oraz wygłosi do nas Słowo. O godz. 12.00 Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania. Wcześniej do parafii przybędzie inżynier z Kurii od spraw budowlanych. Dla naszej wiadomości podam, że aktualne są księgi obiektów budowlanych (zaprowadzone zostały księgi wszystkich budynków), przeglądy elektryczne, kominowe, odgromowe i gaśnicze. Stworzona została księga bezpieczeństwa ppoż i plany ewakuacji.

 

 1. W najbliższym czasie w związek małżeński wstąpią :

Dawid Piotr Radowicz kawaler z parafii św. Franciszka w Łodzi

Emilia Karolina Kowalska panna z parafii św. Franciszka w Łodzi

 

Łukasz Dawid Kubczyk kawaler z parafii w Niewieszu

Ewelina Józwiak panna z parafii tutejszej

 

 1. Na stoliku wyłożone są ulotki z zatwierdzonym już przez Konserwatora projektem ołtarza i ambonki.

 

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Tygodnika Katolickiego. Na stoliku są też darmowe maseczki. Informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej. Strona została zaktualizowana, zachęcam do obejrzenia galerii z 2020 i 2021 roku, gdzie znajdziemy m. in zdjęcia z impregnacji i renowacji kościoła. W menu pojawił się też wpis nekrologi, gdzie będziemy mogli dowiedzieć się na bieżąco.