Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

1. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi bardzo proszę o ostrożność, używanie maseczek w przestrzeni publicznej, używaniu płynu do dezynfekcji i przypominam o zaleceniu przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Nowy limit to 1 osoba na 20 m2 co w naszej świątyni daje 15 osób. Obowiązuje też odległość 1,5 m. między osobami nie będącymi rodziną.

1. W związku z tymi nowymi obostrzeniami nie ma możliwości przeprowadzenia w kościele prób do I komunii ani do bierzmowania. Na dzisiaj terminy I komunii i bierzmowania są aktualne, ale musimy już zastanowić się co zrobić jeśli ta sytuacja się utrzyma lub pogorszy. Za tydzień w niedzielę po mszy świętej o 11.00 spotkanie przed kościołem tylko dla rodziców dzieci I komunijnych.

1. Na stoliku znajduje się woda poświęcona w Wielką Sobotę.

1. Zapowiedzi 1:

Radosław Kubiak kawaler z parafii tutejszej

Aleksandra Katarzyna Michalak panna z parafii Małyń

1. We współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny organizowana jest zbiórka elektrośmieci. Zostaną one zabrane 14 kwietnia br. A więc możemy jeszcze je składać w poniedziałek i wtorek.

1. Serdecznie dziękuję Pani Janinie Dworniak za ofiarę na zakup wykładziny dywanowej do prezbiterium kościoła.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Tygodnika Katolickiego. Na stoliku są też darmowe maseczki. Informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.