Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata XXXIV Niedziela Zwykła 22.11.2020

 

  1. W związku z nowymi obostrzeniami bardzo proszę o ostrożność, używanie maseczek w przestrzeni publicznej, używaniu płynu do dezynfekcji i przypominam o zaleceniu przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Mamy też nowe limity 1 osoba na 15 m 2 co w naszej świątyni daje 20 osób.

 

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na Święta Bożego Narodzenia ale również na to ostateczne przyjście przy końcu czasów. Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na WSD w Łodzi.

 

  1. Bardzo dziękuję za ofiary z opłatków z Oleśnicy 500 zł i części Panaszewa 201 zł. Będą one przeznaczone na zakup oleju opałowego.

 

  1. Jesteśmy w trakcie procedury wpisania w rejestr zabytków obrazu św. Mikołaja z ołtarza głównego. We wtorek konserwator przyjedzie go sfotografować. Za pomoc w naprawie liny i kołowrotka bardzo dziękuję Panom: Leszkowi i Łukaszowi Odrowskim i Ryszardowi Kabacińskiemu.

 

  1. Są jeszcze świece wigilijne Caritas. Na stoliku można je zobaczyć a w zakrystii lub kancelarii nabyć. Świece są w cenie 5, 10 i 15 zł. Są kalendarze parafialne w cenie 10 zł. A także kalendarze rolników w cenie 25 zł.

 

  1. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Tygodnik Katolicki. Wszystkie informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.