XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020

1. W związku z nowymi obostrzeniami bardzo proszę o ostrożność, używanie maseczek w przestrzeni publicznej, używaniu płynu do dezynfekcji i przypominam o zaleceniu przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Mamy też nowe limity 1 osoba na 15 m 2 co w naszej świątyni daje 20 osób.

1. Po mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki na kościół prześladowany w Afryce Środkowej.

1. Bardzo dziękuję pani sołtys Joannie Kowalczyk i panu sołtysowi Rafałowi Staszkowi za zabranie opłatków dla mieszkańców Oleśnicy, Wilczycy i Fułek, a p. Bojanowskiej za zabranie opłatków do Adamowa.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Ofiary na tacę przeznaczone będą właśnie na ten cel. Na stoliku jak co roku są specjalne torby, które możemy zabrać i wypełnić rzeczami o dłuższej przydatności spożycia. Proszę o zgłaszanie rodzin potrzebujących, w trudnej sytuacji, a specjalny apel kieruję do samotnych seniorów. Jeśli ktoś z seniorów potrzebowałby ziemniaki to proszę o kontakt do mnie lub Państwa Kosmal. W czasie pandemii nie możemy pominąć naszego życia duchowego. Ja służę pomocą sakramentem spowiedzi i Komunii Świętej czy to w kościele czy w domu chorego. Dobrym pomysłem na ten trudny czas jest propozycja p. Eli Kosmal czyli Telefoniczny Ambulans Modlitewny. Jeśli ktoś z osób samotnych, starszych chciałby porozmawiać, pomodlić się, taki telefon będzie mógł wykonać. Jeśli są chętni aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu proszę o kontakt.

1. W związku z istniejącą sytuacją zamówiłem wcześniej świece wigilijne Caritas. Na stoliku można je zobaczyć a w zakrystii lub kancelarii nabyć. Świece są w cenie 5, 10 i 15 zł.. Są kalendarze parafialne w cenie 10 zł. Za tydzień będą już kolejne kalendarze rolników.

1. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Tygodnik Katolicki. Wszystkie informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.