Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 24. 11. 2019

1. Dostępne już są świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Akcja ta cieszy dużym zainteresowaniem w naszej parafii. Świece wraz z ceną są wystawione na stoliku, można je obejrzeć,
    a w zakrystii nabyć.

1. Są już opłatki na stół wigilijny. Proszę na wzór roku ubiegłego
    o rozniesienie ich po parafii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na profesjonalne przenośne nagłośnienie…

1. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

1. Bardzo dziękuję Paniom z Fułek: Wioli Odrowskiej, Marysi Gomułce, Joli Marciniak, Marioli Staszek, Loni Kalas i Jadzi Chorąziak za gruntowne posprzątanie kościoła…Zakupiony tez został odkurzacz firmy Karcher.

1. Trwają prace związane z przygotowaniem i założeniem bramy na terenie plebanii. Dziękuję p. Januszowi Gomułce, że zechciał tę bramę wykonać. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Mieszkańcom Fułek, za ufundowanie bramy. Mieszkańcy Fułek na ten cel zebrali 2000 zł.

1. Została stworzona profesjonalna witryna naszej parafii. Na stoliku znajdują się do zabrania ulotki z nazwą naszej parafialnej strony. Znajdziemy na niej aktualne informacje, intencje mszalne, informacje o pielgrzymkach, galerie zdjęć. Będzie też można korzystać z skrzynki mailowej.

1. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”. Jest też Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, Miłujcie się. Jest zamówiony Kalendarz Rolników, są też kalendarze parafialne w cenie 10 zł.

8. W przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla patrona Akcji Katolickiej w Katedrze Łódzkiej odbyło się spotkanie przedstawicieli Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej. W spotkaniu tym naszą parafię reprezentowały: prezes POAK Jadwiga Twardowska i Elżbieta Kosmal.

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w zorganizowanej formie ściśle współpracują z hierarchią kościelną w realizacji ogólnego celu apostolskiego Kościoła, a także stowarzyszeniem, w którym świeccy mogą realizować powołanie otrzymane mocą sakramentu chrztu i bierzmowania.

Papież Jan Paweł II wskazał na szczególne znaczenie Akcji Katolickiej w formacji katolików świeckich i to dzięki jego staraniom w 1996 roku nastąpiło odrodzenie tego stowarzyszenia  w Polsce. W naszej parafii oddział Akcji Katolickiej istnieje od 1997 roku, w  którego powstanie zaangażował się ówczesny proboszcz ksiądz Tadeusz Koziorowski.