Pielgrzymka do Czarnogóry

z pobytem w Chorwacji oraz Bośni i Hercegownie

Boka Kotorska

24 czerwca – 03 lipca 2024 r.

Trogir

Medjugorie,

Dubrownik

Dobra Voda

Budwa

Kotor  ( Boka Kotorska)

Albania ( Szkodra. Kruja )

Kaniony Rzeki Tara I Moraca

Trogir

24.VI. Wyjazd z Kałowa z parafii św. Mikołaja Bpa i św. Stanisława Bpa o g 16.30. Wyjazd w kierunku Czech, Austrii, Chorwacji i Czarnogóry.

25.VI. Przyjazd do Trogiru, zwanego „Małą Wenecją”. (2 godzinny spacer, czas wolny) Miasto baśniowych krajobrazów, z labiryntem zaułków, dużą ilością starych świątyń i pałaców. Wspaniale zachowana struktura średniowiecznej starówki, plac centralny z budynkiem ratusza i katedrą. Miasto objęto patronatem UNESCO.  Przyjazd do pensjonatu w centrum Medjugorije na g. ok. 19, obiadokolacja i nocleg.

Medjugorije

26.VI. Śniadanie. Zwiedzanie Medjugorje (Kaplica Adoracji, Kamienna figura Królowej Pokoju, figura św. Leopolda patrona spowiedników, a także miejsce modlitwy przy figurze Zbawiciela. Po południu zwiedzanie Podbrdo – Góry Objawień, miejsca pierwszych objawień Matki Bożej. Msza Święta w różnych językach świata, adoracja. Obiadokolacja, nocleg.

Dubrovnik

27.VI. Śniadanie. Wyjazd do Czarnogóry, po drodze zwiedzanie Dubrownika –„Perły Adriatyku”. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Stare miasto: fontanna Onofrija, Dwór Księcia, Pałac Sponza, trzecia najstarsza apteka w Europie. Msza Święta w barokowym kościele św. Błażeja. Czas wolny. Przejazd do Czarnogóry do Dobrej Wody na 5 noclegów

Dobra Voda

28-29-30 VI. – 1.VII. Wypoczynek nad morzem.

02.VII Śniadanie i wykwaterowanie ok. g. 8.00 i wyjazd do Polski. Powrót przewidziany ok. g. 11-12 dnia 3 lipca  2024 r.

Dla chętnych uczestnictwo w dodatkowych, wycieczkach fakultatywnych, możliwe przy zapisie minimum 30 osób.

Wycieczki fakultatywne w czasie pobytu w Czarnogórze:

40 euro  Kaniony Rzeki Moraca i Tara

W kierunku Podgoricy – stolicy kraju, słynnymi serpentynami , a jest ich 25, na punkcie widokowym 800 m npm widać całą Bokę Kotorską, dalej kanionem rzeki Moraca, podziwiamy klasztor Moraca
z XII wieku, kanion rzeki Tara, największy w Europie i drugi na świecie po kanionie Colorado, most Durdevica, znany
z filmu Komandosi z Navarony, zupa rybna i czas wolny, powrót do hotelu, kolacja nocleg.

Kanion rzeki Tary

25 euro Perast – Rejs statkiem do Sanktuarium Matki Bożej Skalnej w Boce Kotorskiej, muzeum na wyspie  i przejazd do Kotoru i Budwy, spacer po starówkach, po drodze krótki postój na tarasie widokowym wyspy Św. Stefana.

Budva

50 euro Albania Szkodra – miasto rodzinne Matki Teresy z Kalkuty, największa katedra katolicka na Bałkanach, Ołowiany Meczet, twierdza Rozafa. Obiad regionalny w Kruji tzw. albański Kraków, stare miasto położone kaskadowo u podnóża gór asfaltowych.

Szkodra katedra

Cena:  1450 zł i 350 euro

W cenie: przejazd autokarem klasy LUX, klimatyzacja, dvd, toaleta, kawa, herbata bezpłatna, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, opieka pilota, 2 noclegi w pensjonacie w centrum Medjugorie, 2 śniadania i 2 obiadokolacje, 5 noclegów w hotelu 3* Pointa Dobrej Wodzie w Czarnogórze nad morzem, 5 śniadań i 5 kolacji w hotelu. (razem 7 nocy, 7 śniadań, 7 kolacji)

Nie jest wymagany paszport, wystarczy dowód osobisty.

Albania targ w Krui

Albania Ołowiany Meczet