Pielgrzymki

Pielgrzymka do Medjugorje

13/14 września – 22 września 2020 r.

13/14.IX.(niedziela, poniedziałek) Wyjazd o godz. 1.00  sprzed  kościoła. Wyjazd przez Czechy, Austrię  i Chorwację. W czasie podróży kawa, herbata bezpłatna. Przejazd do Ludbregu – miejsca Cudu Eucharystycznego. Msza Św. w Sanktuarium ok. 18.00. Kolacja, nocleg w hotelu w Ludbregu.

15.IX.(wtorek) Śniadanie, Nawiedzenie jednego z najważniejszych chorwackich Sanktuariów Maryjnych – Matki Boskiej Śnieżnej – MARIJA BISTRICA. Przyjazd do pensjonatu w centrum Medjugorje na godz. ok. 17.00 -18.00 , obiadokolacja i nocleg.

16.IX.(środa) Śniadanie. Wejście  na  Podbrdo – Górę Objawień, miejsce pierwszych objawień Matki Bożej. Nawiedzenie miejsc w Medjugorje (Kaplica Adoracji, Kamienna figura Królowej Pokoju, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zbawiciela Zmartwychwstałego. Obiadokolacja ok. 17.30, Msza Święta Międzynarodowa 19.00, adoracja, nocleg.

17.IX.(czwartek) Śniadanie, przejazd  do Mostaru – enklawy orientu w środku Europy. Mostar zachwyca, choć jeszcze niedawno trwały tu jedne z najcięższych walk podczas wojny w byłej Jugosławii. Wspaniała starówka i bazar Tepa przypominają orientalny klimat osmańskiej Turcji. Zwiedzanie z przewodnikiem. Po powrocie obiadokolacja ok. 17.30,  Msza Święta Międzynarodowa 19.00, nocleg.

18.IX. (piątek)  Śniadanie. Dla chętnych wyjazd do Dubrownika „Perły Adriatyku”. ok. 20  euro. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Stare miasto: fontanna Onofrija (duża i mała), Dwór Księcia, Pałac Sponza, trzecia najstarsza apteka w Europie. Msza Święta w barokowym kościele Św. Błażeja. Dla chętnych pobyt na plaży. Przejazd do Ston – najdłuższy w Europie system fortyfikacyjny (przypomina miniaturowy mur chiński), zagłębie stońskie, solanki (produkcja soli). Powrót do hotelu na obiadokolację ok. 20.00 i nocleg.

19.IX. (sobota)  Śniadanie. Całodzienny wyjazd do Gradaca, nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej i rejs kutrem na wyspę Hvar, najdłuższą wyspę Chorwacji (77 km), słynącą z licznych upraw lawendy). W Sucuraju Msza Święta w kościele franciszkanów. W drodze powrotnej na kutrze obiad (ryba z grilla, wino, soki). Zwiedzanie malowniczego miasteczka Zaostrog (koszt całodziennego rejsu z obiadem i napojami – 30 euro). 3-4 godzinny pobyt na najpiękniejszej chorwackiej Riwierze – Makarskiej w mieście Zaostrog. Po powrocie obiadokolacja ok. 20.00 i nocleg.

20.IX.(niedziela)  Poranne wyjście na Drogę Krzyżową  na Górę Kriżevac – wzgórze wznoszące się nad Medjugorje 520 m. Powrót na śniadanie. Wyjazd na kilkugodzinny odpoczynek na Wodospady Kravica – Park Narodowy (5 euro-bilet wstępu). Po powrocie  obiadokolacja ok.17.30 i Msza Święta godz. 19.00, nocleg.

21.IX.(poniedziałek)Śniadanie,  wykwaterowanie z pensjonatu ok. 7.30 i wyjazd w kierunku wybrzeża na Riwierę Makarską. Po drodze Tihalina – figura Matki Bożej Patrzącej (logo Radia Maryja). Przejazd piękną i malowniczą drogą na wybrzeżu Riwiery Makarskiej. Kilkugodzinny(9 godzin) odpoczynek i kąpiel na najpiękniejszej plaży chorwackiej. Również Msza Święta
w pobliskim Sanktuarium Maryjnym Vepric. Powrót do Polski przewidziany w  wtorek 22 września ok. godz. 11.00 – 12.00

Cena:  690  zł i 250 euro

W cenie: przejazd autokarem klasy LUX, klimatyzacja, dvd, toaleta,  bezpłatna kawa, herbata w drodze tranzytowej, ubezpieczenie uczestników KL i NW, opieka pilota, 1 nocleg w hotelu na trasie,
6 noclegów w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z łazienkami w pensjonacie w centrum miasta w Medjugorie, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Możliwość codziennego uczestnictwa w niezwykłym przeżyciu duchowym, w międzynarodowej Mszy Świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wymagany dowód osobisty

ks. Proboszcz Stanisław Ziętek 602 268 937