XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021

 

  1. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach, które wyruszą z wielu miejsc naszej archidiecezji na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: Jezus Nadzieją Kościoła Łódzkiego. 96. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. W pielgrzymce może wziąć udział 300 pielgrzymów niezaszczepionych oraz bez limitu osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi.

 

  1. W rocznicę eksplozji w Bejrucie Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Eucharystię w intencji Libanu, którą odprawi w łódzkiej Katedrze 2 sierpnia o godz. 18.00. Przed mszą będzie bezpośrednia transmisja z naszymi braćmi w Bejrucie, którzy też zgromadzą się na modlitwie. Natomiast dzień wcześniej w niedzielę na prośbę ks. Abpa we wszystkich parafiach odbędzie się zbiórka ofiar do specjalnych puszek dla chrześcijan w Libanie, którzy wciąż potrzebują wsparcia.

 

  1. W związek małżeński wstąpią:

Daniel Szymon Rafalski kawaler

z parafii Zesłania Ducha Świętego w Aleskandrowie Łódzkim

Paulina Olszewska panna

z parafii Zesłania Ducha Świętego w Aleskandrowie Łódzkim

 

  1. Wcześniej niż było to zamierzone, udało się zakończyć kolejny etap renowacji naszego ołtarza głównego z dotacji Ministerstwa Kultury. W związku z tym jest ogromna prośba o zbiórkę na wkład własny tej inwestycji 14000 zł. Uprzejmie proszę chętnych, którzy mogliby zebrać dobrowolne ofiary na ten cel. Listę osób umieścimy w kapsule czasu i włożymy w jedną z odnawianych kolumn w głównym ołtarzu.

 

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Tygodnika Katolickiego. Jest także nowy numer miesięcznika Staś dla najmłodszych. Na stoliku są również darmowe maseczki. Informacje i intencje mszalne są na stronie internetowej.

 

  1. Z całego serca życzę udanych wakacji, odpoczynku i abyśmy w tym czasie nie zapominali o Panu Bogu.