V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

 

 1. W związku z obostrzeniami sanitarnymi bardzo proszę o ostrożność, używanie maseczek w przestrzeni publicznej, używaniu płynu do dezynfekcji i przypominam o zaleceniu przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Limit to 1 osoba na 15 m 2 co w naszej świątyni daje 20 osób.

 

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 a Gorzkich Żali w niedzielę o 15.30. Za tydzień Niedziela Palmowa, o 11.00 spotkanie dzieci I komunijnych a o 16.00 kandydatów do bierzmowania.

 

 1. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji udostępnią kapłani). Główna uroczystość odbędzie się 25 marca w Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201). O godz. 17.30 różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko życiu, o godz. 18.00 Msza św. z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i uroczystym błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym. W naszej parafii Msza Święta o godz. 18.00

 

 1. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Łódzkiej Ekumenicznej Drogi Krzyżowej, która w tym roku odbędzie się w piątek 26 marca o godz. 19.00
  w kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza w Łodzi (ul. Piotrkowska 279/283). Wydarzenie będzie również transmitowane na kanałach YouTube Archidiecezja Łódzka oraz Luteranie w Łodzi.

 

 1. Informujemy, że TVP3 oddział w Łodzi będzie transmitować Triduum Paschalne z bazyliki archikatedralnej w Łodzi pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Wielki Czwartek
  i Wielki Piątek – godz. 19.00, Wielka Sobota – godz. 21.00.

 

 1. Na stoliku pojawiły się już wielkanocne świece Caritas w cenie 10 zł. oraz baranki za 5 zł.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego z Antoninowa, z Oleśnicy oraz za wszystkie indywidualne ofiary.

 

 1. We współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny organizowana jest zbiórka elektrośmieci. Zostaną one zabrane 14 kwietnia br.

 

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Tygodnika Katolickiego. Informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.