XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020

1. W pracowni konserwatorskiej trwają jeszcze srebrzenia podstaw pod cztery duże figury, które wrócą na ołtarz wraz z podstawami pod koniec września. Ofiary, które będziemy składać podczas tegorocznej kolędy będą przeznaczone na pokrycie wkładu własnego renowacji ołtarza 17 000 zł oraz odnowienia tabernakulum. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary już złożone na ten cel. Ponieważ wydatków jest sporo, wzorem innych parafii chciałbym wprowadzić tacę gospodarczą w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, a więc najbliższa odbyłaby się 4 października.

1. Już od września można zgłaszać intencje na przyszły rok. W soboty od przyszłego roku o godzinie 18 została wprowadzona Msza Święta zbiorowa. W wielu parafiach od lat taki zwyczaj istnieje, zwłaszcza że większość chce zamówić msze w soboty lub niedziele. Na stoliku wyłożone są kartki na wypominki, można je zabrać i wpisać zmarłych za których chcemy się modlić. Proszę zaznaczać czy wypominki mają być roczne, półroczne, oktawalne czy jednorazowe.

1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00 a w niedzielę po mszy o godz. 16.00. W najbliższą sobotę ze względu na śluby, Różaniec odmówimy po mszy o godz. 18.00.

1. Do nabycia jest Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy i Tygodnik Katolicki. Wszystkie informacje i intencje mszalne znajdziemy na stronie internetowej.

1. Ksiądz Proboszcz jest przeziębiony i już czuje się lepiej, ale zgodnie z zaleceniem lekarskim do środy włącznie nie będzie odprawiał mszy świętych. Intencje z poniedziałku, wtorku i środy zostaną przeniesione. Pozdrawiam serdecznie !